تبلیغات
عکس و مسائل جالب - برترین سازه‌های پاک‌جهان و جایگاه‌ایران
عکس و مسائل جالب

برترین سازه‌های پاک‌جهان و جایگاه‌ایران

دوشنبه 21 آذر 1390

1-پایگاه ناسا

 ناسا به دنبال ثبت نام خود در تاریخ به عنوان صاحب سبزترین ساختمان جهان است.این ساختمان نه تنها به محیط اسیب نمیزند بلکه برای طبیعت سودمند هم هست.
 
این ساختمان که دره سیلکون بنا بیشتر انرژی خود را به از نور خورشید دریافت میکند و به عنوان مرکز تحقیقات ناسا شناخته میشود.

یکی از نکات قابل توجه استفاده نکردن از هیچ گونه لامپی در 325 روز از سال در این ساختمان است.بنای این محل بیشتر از مواد قابل بازیافت ساخته شده است و این قابلیت را دارا است تا خود را با تغییرات شرایط جوی سازگار کند.این پروژه تقریبا در حدود 20 میلیون دلار خرج دارد.
 
 
 
 
2-مرکز ارگان

این مرکز در آینده محل اقامت مسئولین دولتی در شهر پورتلند آمریکا خواهد بود.این ساختمان نیز میتواند به عنوان سبزترین ساختمان جهان شناخته بشود.این ساختمان به طوری طراحی شده است تا به هیچگونه آب یا برقی نیاز نداشته باشد.برای این کار دیواره های ساختمان از سلول های گیاهی  تشکیل شده است تا انرژی لازم را تامین کند و یک مخزن زیر زمینی که آب را ذخیره میکند و با یک سیستم تصفیه آن را به ساختمان تزریق می کند.این سیستم در فصل های متفاوت دمای کل ساختمان را تنظیم میکند.

 
 
 
 
3-ساختمان w57

این ساختمان که به شکل اهرام طراحی شده است قرار است در سال 2015 به بهره برداری برسد.این ساختمان یکی از زیباترین طراحی ها و یکی از سبزترین ساختمان های جهان است.ارتفاع آن به 145 متر میرسد و دارای گواهینامه LEED GOLD میباشد.این گواهینامه تضمینی بر سبز بودن آن است.
 
در این ساختمن تمام واحدها بالکون های جداگانه دارند و این باعث میشود تا بخشی از نور روزانه از این راه تامین شود و با داشتن یک فضای سبز خیره کننده توانسته این گواهینامه را به دست آورد.

 
 
 
4-سفینه اپل

در آگوست امسال استیو جابز طرح ساختمانی را به نمایش گذاشت و از آن به عنوان  اداره مرکزی اپل نام برد.این ساختمان به عنوان یکی از پیشرفته ترین ساختمان ها،نظرات بسیاری را به خود جذب کرد.طرح کلی این ساختمان به مانند یک حلقه می ماند.
 
در میان ساختمان های دیگر این ساختمان انرژی لازم را خودش تولید میکند و قرار است در داخل حلقه (این حلقه حتی از ساختمان پنتاگون نیز بزرگتر است)بیش از 2300 درخت کاشته شود و تقریبا 80 درصد از آن را با فضای سبز بپوشاند.

 
 
 
 
 
 
5-پروژه LO2P

برنده جایزه مسابقات ای ولوز در سال 2011 پروژه ای است که به تمیزکردن یک شهر میپردازد.این پروژه قرار است  در دهلی نو به بهره برداری برسد.
 
این حلقه بزرگ از تعداد بسیاری درخت،در قالب یک گلخانه به عنوان فیلتر برای پاک کردن یکی از آلوده ترین شهرها یعنی دهلی نو شناخته میشود.بنای این ساختمان از مواد بازیافت شده حتی ماشین های فرسوده و بازیافت شده ساخته خواهد شده است.همینطور تصفیه های به عمل آمده باعث گرم شدن هوا در داخل گلخانه و رشد گیاهان میشود.
 
 
 
 
فهرست وبلاگ

طبقه بندی

آرشیو

نویسندگان

آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

جستجو

آخرین پستها

---------- Begin OxinAds.com Banner Code --> !-- Begin OxinAds.com Banner Code --> ...................................................
 لطفا روی یکی از بنرهای زیر کلیک کرده و تنها چند ثانیه صبر کنید

ا