تبلیغات
عکس و مسائل جالب - سرزمین های غیر معمول دنیا
عکس و مسائل جالب

سرزمین های غیر معمول دنیا

دوشنبه 21 آذر 1390

تپه های شکلاتی، فیلیپین:

بیش از هزار و 770 تپه نسبتا بلند این سرزمین را به یکی از قشنگترین مکان های زمین تبدیل کرده است. البته این کوه ها واقعا از شکلات تشکیل نشده اند. علت تشکیل این تپه ها و اینکه چرا در این منطقه ایجاد شده اند سال هاست ذهن محققان را به خود مشغول کرده است و باعث شده تا تئوری های مختلفی برای آن در نظر بگیرند.

این تپه ها در فضایی به وسعت 50 کیلومتر مربع قرار دارند و به عنوان سومین نشان جغرافیایی فیلیپین شناخته می شوند.
تخته سنگ های موراکی، نیوزیلند:

بیشتر توریست ها در ساحل کوئکوه در نیوزیلند متوجه این سنگ های بزرگ میشوند. سنگهایی که به طور عجیبی در کنار ساحل قرار دارند. طبق تحقیقات به عمل آمده این سنگ ها از جنس کوارتز و آهن هستند. دلیل اینکه این سنگ ها در نوع خود عجیب هستند شاید قدمت آن ها باشد. این سنگ ها در حدود 65 میلیون سال پیش،یعنی در دوره انقراض دایناسورها و دیگر موجود بستر دریا را تشکیل می دادند.دروازه جهنم، ترکمنستان:

دروازه جهنم یکی از منابع گاز ترکمنستان، از سال 1971 در حال سوختن است. در این سال عده ای از زمین شناسان به دنبال یافتن گاز در این منطقه بودند که این مکان را پیدا کردند. آن ها تصمیم گرفتند تا برای جلوگیری از آسیب رسیدن به محیط زیست اطراف بخشی از این گاز را آتش بزنند. البته این کار باعث شد تا این چشمه همچنان به سوختن ادامه دهد. هیچ کس اطلاع دقیقی از این که چه مقدار گاز در این منطقه به هدر رفته است ندارد.ریو تینتو، اسپانیا:

ریو تینتو نام رودخانه ای در اسپانیا است که از کوهستان های سیرا مورنا سرچشمه می گیرد و به خلیج کادیز می ریزد. این رودخانه یکی از بزرگترین محل هایی است که رسوبات سولفید آهن در آن موجود است. این رودخانه که رنگی طبیعی ندارد بر اثر پنج هزار سال عملیات های معدنی به این حالت تبدیل شده است. محققان چرخه زیستی این رودخانه را آلوده ترین چرخه بر روی زمین می دانند.

این رودخانه همچنین نقش عظیمی در تاریخ دارد زیرا که عصر برنز و مس از این نقطه شروع شده است.آتشفشان دالول، اتیوپی:

این نقطه از زمین در رتبه سوم بین گرم ترین نقاط قرار دارد. در روزهای عادی اتیوپی دمایی برابر 34 درجه دارد اما این دما در نقطه مربوط به آتشفشان تا 90 درجه نیز افزایش می یابد.

این منطقه در حدود 48 متر زیر سطح اب های آزاد است و به همین علت آتشفشان دالول پایین ترین آتشفشان جهان شناخته می شود.

این منطقه عجیب پوشیده از رنگ های قرمز، سبز و زرد است و همچنین در اطراف آتشفشان چشمه های آب گرم و حوضچه های نمک بسیاری دیده می شود. این تفاوت رنگ ها به علت وجود پتاسیم و دیگر مواد معدنی در این مکان است.جزیره سوکوترا، یمن:

این منطقه را به عنوان یکی از عجیب ترین نقاط زمین می شناسند. منطقه جزایر سوکوترا از چهار جزیره که دوتای آن ها سنگی هستند تشکیل شده است.

بر طبق گفته یونسکو 37 درصد از 825 گونه گیاهی، 90 درصد از خزندگان و 95 درصد از گونه های حلزون این منطقه در هیچ جای دنیا وجود ندارد. گونه های عجیب گیاهی در این منطقه بسیار زیاد هستند. از بین این گونه ها می توان به درختان خون اژدها، رزهای صحرایی و غیره اشاره کرد.

فهرست وبلاگ

طبقه بندی

آرشیو

نویسندگان

آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

جستجو

آخرین پستها

---------- Begin OxinAds.com Banner Code --> !-- Begin OxinAds.com Banner Code --> ...................................................
 لطفا روی یکی از بنرهای زیر کلیک کرده و تنها چند ثانیه صبر کنید

ا