تبلیغات
عکس و مسائل جالب - ابرهایی که هیچگاه ندیده اید
عکس و مسائل جالب

ابرهایی که هیچگاه ندیده اید

یکشنبه 15 آبان 1390


 
*ابرهای مواج:
 
این ابرها در نگاه اول بسیار شبیه امواج دریاهای خروشان هستند.این ابرهای بسیار زیبا به علت عبور دو جبهه متفاوت ابر از کنار یکدیگر پدیدار میشوند.در این رخداد ابرهای بخش بالایی تندتر حرکت میکنند.در همین هنگام خشی از ابرها نیز به سمت بالا و پایین نیز حرکت میکنند و همین امر این ابرها را بیشتر شبیه به امواج دریا ها میکند.
 
 
 
*ابرهای سیروسی
 
این گونه ابرها با اشکال و اندازه های مختلف در نقاط سرد و مرتفع آسمان ایجاد میشوند. دانشمندان این گونه ابرها را به چهار نوع و هر نوع را به چهار بخش تقسیم میکنند.یکی از این تقسیم بندی ها ابرهای رادیتوس هستند که بسیار نازک می باشند، همچنین در افق به یک سمت کشیده شده اند.خطوط این ابرها با نظم زیادی در کنار یکدیگر قرار دارند.
 
 
*ابرهای قفسه ای
 
این ابرهای زیبا در ازتفاع کم و به صورت منحنی ایجاد میشوند. به طورکلی این ابرها در هنگام یک گردباد ایجاد میشوند و به خاطر اینکه هرکدام چند طبقه دارند به ابرهای قفسه ای معروف شده اند.
 
 
 
*ابرهای ماماتوس
 
این نوع از ابرها را به عنوان یکی از عجیبترین و ترسناکترین نوع های ابر میشناسند.غالبا در هنگام رعد و برق ایجاد میشوند.تغییرات جوی مانند گرم شدن و رانش هوا باعث ایجاد آن ها میشود.
 
 
*ابرهای صبح گاهی
نوعی ابر بسیار جالب در شمال استرالیا و در ساعات اولیه صبح تشکیل میشود که شبیه رول یا استوانه است! طول این ابر به 1000 کیلومتر هم میرسد و ارتفاع آن بین یک تا دو کیلومتر است و با سرعت 60کیلومتر در ساعت حرکت میکند. دیدن چنین صحنه ای واقعا هیجان انگیز است.
 
 
*ابرهای عدسی وار
 
این ابرهای عدسی وار که بیشتر شبیه لنزهای دوربین هستند به علت یکسری امواج نامنظم بادها ایجاد میشوند.همچنین بسیاری از مردم تا به حال به علت شبیه بودن این ابرها به سفینه های فضایی آن ها را به عنوان موجودات بیگانه گزارش داده اند.
 
 
 
*ابرهای قازچی
 
این ابرها به علت شکل خاصی که دارند دارای لایه های متفاوت میباشند.غالبا گفته میشود که این ابرها در لایه های بالایی حاوی مقدار زیادی برف هستند که این برف ها با آمدن به لایه های پایینی به باران تبدیل میشوند.از این ابرها میتوان به عنوان نشانه هایی از رعد و برق ها تندبادهای سنگین یادکرد.
 
 
*ابرهای شب تاب
 
این نوع ابرها بیشتر در اطراف قطب دیده میشود و دانشمندان علت بوجود آمدن آن ها را گرم شدن زمین میدانند.این ابرها همچنین در امریکا و اروپا نیز دیده شده اند.همچنان سوالات زیادی در مورده این ابرها باقی مانده است.
 
 
*ابرهای ژاک کوستایو
 
این ابرها به علت داشتن شکل خاص توانستند خود را به عنوان یک گروه جدید در میان ابرها معرفی بنمایند.به طور کلی از نحوه تشکیل این ابرها اطلاعات زیادی در دسترس نیست.
 
 
 
*ابرهای قطبی
 
این ابرها در از بین بردن لایه ازن در قطب شمال و جنوب نقش کلیدی را ایفا میکنند.این ابرها در فاصله بسیار دوری از سطح زمین ایجاد میشوند و خود به عنوان گروه خاصی از ابرها شناخته میشوند.
فهرست وبلاگ

طبقه بندی

آرشیو

نویسندگان

آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

جستجو

آخرین پستها

---------- Begin OxinAds.com Banner Code --> !-- Begin OxinAds.com Banner Code --> ...................................................
 لطفا روی یکی از بنرهای زیر کلیک کرده و تنها چند ثانیه صبر کنید

ا